Власник мережі ювелірних магазинів B2B Jewelry: Наш проект дає людям економічну свободу

Власник мережі ювелірних магазинів B2B Jewelry: Наш проект дає людям економічну свободу

«Людина року — 2019», нагороджений пам’ятною статуеткою Nika в номінації «За соціальну справедливість». Власник ювелірного заводу «Шарм» і засновник відомої всеукраїнської мережі магазинів B2B Jewelrу.

Ми вирішили дізнатися більше про проект B2B Jewelry, який розбурхав не тільки весь ювелірний ринок, а й громадськість, і поговорили з Миколою Петровичем про особливості цього проекту, про можливість стати його клієнтами і партнерами.

 

«Наші прикраси роблять красивішими тих, хто їх носить»
Свій перший магазин Микола Гонта відкрив ще в 1995 році в Ладижині (Вінницька область). Асортимент магазину був досить великий, а ось ювелірних виробів було всього дві вітрини. Проте, як розповідає сам Микола Петрович, йому настільки сподобалося працювати з прикрасами, що надалі всі його наступні магазини продавали тільки ювелірку.

Попит на витончені вироби був високий, і магазини почали відкриватися і в інших містах. Бізнес йшов добре, але хотілося не просто продавати, а й самим виробляти прикраси з благородних металів.

— У 1999 році я відкрив першу невелику ювелірну майстерню у Вінниці, — згадує Микола Петрович. — Ми відібрали кількох майстрів, оплатили їм навчання, далі вони працювали, розвивалися разом з нами і накопичували досвід. Протягом трьох років майстерня виросла до ювелірного заводу «Шарм». Мережа ювелірних магазинів ставала все ширшою. До 2003 року штат фірми «Шарм» налічував до 150 осіб, а оптовим продажем ювелірних виробів займалися на той час до двох тисяч клієнтів. Наша продукція виставлялася на виставках у Києві, Мадриді, Барселоні, Бангкоку та Гонконгу.

— Не можу не підкреслити, що всі наші вироби виконуються на сучасному італійському обладнанні, ми використовуємо дорогоцінні камені і метали за європейськими стандартами. Знаєте, наші менеджери запропонували хороший слоган: «Прикраси від B2B Jewelry не просто красиві — вони роблять красивішими тих, хто їх носить! — посміхається Микола Петрович.

— Далі була криза 2008 року, яка позначилася на багатьох компаніях, і мережа ювелірних салонів не стала винятком, але це лише мотивувало шукати нові шляхи розвитку. У той час багато хто пішов у банк за кредитами, щоб утриматися на плаву. Проте ми в «Шармі» вибрали стратегію по збільшенню і примноженню клієнтської мережі, — пояснює Микола Гонта. — Застосували грамотний маркетинг по розширенню мережі ювелірних магазинів і залученню покупців. Стратегія виявилася вдалою. Вона дала змогу збільшити виробництво, кількість магазинів, клієнтів і, як наслідок, покупців. Це дало можливість багатьом ювелірним виробникам заробляти гідно.

«Покупця потрібно поважати і заохочувати»
— Ось ми і підійшли до проекту B2B Jewelry, який перевернув суспільну свідомість.

— Ми перевернули свою свідомість, в першу чергу, і прийняли позицію, що свого клієнта — споживача, покупця — потрібно поважати і заохочувати. Ювелірний бізнес — досить непростий механізм, адже ювелірна продукція, будемо відверті, не є продуктом життєвої необхідності і, відповідно, має невисокий рівень попиту. Цей фактор дуже впливає на ціноутворення ювелірних виробів. Не буду заглиблюватися в цей процес, розрахунки і пояснювати, як працює ювелірний бізнес не тільки в Україні, а й у всьому світі, видавати якісь секрети про собівартість та інше. По-перше, вважаю, це буде некоректно по відношенню до моїх колег, інших ювелірних компаній, а по-друге, фахівці цієї сфери самі все прекрасно розуміють і погодяться, що таку модель, як у нас, могла б використовувати будь-яка інша ювелірна компанія. Це повністю реальний механізм без збитків для бізнесу. І я вважаю, нашій компанії пощастило, що це вдалося зробити першими саме нам.

 

— Це про той факт, що ринок розбурхав знаменитий кешбек B2B Jewelry? Багато хто вважає кешбек в 104% абсурдом. Як працює така «система заохочень»?

— Ми намагаємося не використовувати формулювання «система заохочень», правильно буде сказати, що ми розробили план підтримки клієнта. Всім відомо, що абревіатура «В2В» — це «бізнес для бізнесу».

Изменены правила. Информация на сайте НЕАКТУАЛЬНА
Советуем ознакомится:
Как зарабатывать в кризис?

Так, ми дійсно повертаємо такий відсоток своєму покупцеві, і 104% — це не межа. У B2B Jewelry розроблена система нарахувань і виплат, все залежить від придбаного виробу або подарункового сертифіката на придбання ювелірних виробів.

Як це працює. Припустимо, ви купуєте обручку із золота 585-ї проби або срібний браслет 925-ї проби. А протягом року отримуєте повернення витрачених коштів, та ще й з плюсом. Звичайно, чим більша сума покупки, тим вище цей плюс. Щотижнева прибутковість приблизно від 2 до 3,5%, — пояснює Гонта. — На бірці наших ювелірних виробів — дві суми. Перша — це ціна, а друга — сума бонусів, які протягом року будуть нараховуватися вам на банківську карту.

Якщо купуєте сертифікат, то протягом року отримуєте бонуси на вашу банківську картку — всього 52 платежі. А через рік отоварюєте сертифікат у мережі наших ювелірних магазинів. В принципі, можна отоварити в будь-який момент, але після цього бонуси перестають накопичуватися.

Прошу не плутати це з якимись акціями або облігаціями, це подарунковий сертифікат, який ви можете обміняти на вподобані вироби в нашому магазині. Систему подарункових сертифікатів використовують багато компаній, будь то одяг, косметика, парфумерія, послуги і т. д.

Хочу підкреслити, що ми ніяк не порушуємо закон, все чесно і реально. Просто ми відійшли від класичної моделі ювелірного ринку — ціноутворення і взаємодії з покупцями. А все нове, як ви знаєте, часто викликає опір або недовіру. Але ми нікого не примушуємо, не втягуємо, немає ніякої пропаганди і обману. B2B Jewelry не нав’язує кешбек, це вибір покупця — просто купити прикрасу і піти або підключитися до бонусної системи компанії, носити наш ювелірний виріб і отримувати бонуси. Я вважаю, це нормальна практика — хтось надає знижки покупцям до 80% на свої вироби, хтось пропонує купити два за ціною одного і т.д., а компанія B2B Jewelry дає бонуси — кешбек. Це наше рішення, отже, ми можемо собі це дозволити.

 

— Тобто це такі маркетингові інструменти?

— Я б сказав, це успішні маркетингові інструменти, які тепер допомагають заробити й іншим людям. Наша ідея виявилася настільки плідною, що сьогодні компанія відкриває більше сорока магазинів щомісяця. У нас працюють ювеліри-професіонали з великої літери. І частина цієї команди разом з нами вже майже 20 років, за що я їм дуже вдячний. У 2019 році ми відкрилися в кожному обласному центрі України, а в 2020-му плануємо магазини і в кожному райцентрі, — ділиться власник мережі B2B Jewelry.

 

«Давайте всі жити в достатку»
— Зараз наша країна знову переживає непростий час. Гривня нестабільна, прогнози економістів невтішні. Раз у раз чути про тиск силовиків на бізнес, про нечесну конкуренцію. Як справляєтеся з цим?

— Знаєте, я в ювелірному бізнесі 20 років, і за цей час стільки всього було, що і наступні кризи нам не складно буде пережити всім разом, — упевнений Микола Петрович. — Наприклад, я вважаю, що конкурент -неправильне слово. Не знаю, що таке конкуренти. У нашому проекті немає конкурентів, тільки партнери. Навіщо боротися? Просто давайте всі жити в достатку. Ми всіх закликаємо до співпраці і партнерства! І я впевнений, що всі ми можемо знайти в цьому проекті велику користь один для одного. На даний момент ми вже співпрацюємо з багатьма вітчизняними виробниками ювелірних виробів, допомагаємо їм реалізувати продукцію в наших магазинах. А зміцнившись на міжнародному ринку, я вважаю, українські виробники разом з нами стануть ще успішнішими.

Як я вже говорив, наша компанія ніколи не виходить за рамки правового поля, отже, ніяких проблем від влади або тиску силовиків нам чекати нема звідки. Ну і моє внутрішнє світовідчуття не дає мені права підвести моїх партнерів, Я відчуваю особисту відповідальність перед кожним з наших клієнтів і буду продовжувати працювати на благо учасників нашого проекту. Тим більше у нас зараз ще одна амбітна мета — відкрити магазини B2B Jewelry в 30 країнах світу, яка буде реалізована найближчим часом.

— Аналогів проекту B2B Jewelry в Україні немає. Це і є ключ успіху?

— Спочатку, ми просто хотіли вивести бізнес на новий рівень. Проте з запуском проекту стали відбуватися якісь чудеса, — очі Миколи Петровича теж загоряються від цих спогадів: — Учасники проекту стали змінюватися, отримуючи фінансову незалежність, а від цього і справжню ейфорію. І коли я бачу таких щасливих людей, то теж отримую задоволення. Ключ успіху швидше за все в тому, що ти ставиш мету не особистого, так би мовити, збагачення до непристойності, а спільної фінансової незалежності і успіху зі своїми партнерами, які тебе підтримали.